Slaneček v kožichu

29. prosince 2010 v 20:35 |  Moldavsko
Nepředpokládám, že někdo tento recept zopakuje. Možná Jiržinka, která se mnou ochutnávala originál v jednom odpudivém ruském podniku v Praze. Prosím všechny, kdo měl tu čest poznat slanečka osobně, aby zde nechali nějaký povzbudivý komentář.
Sovětská sváteční tabule, zvláště ta silvestrovská, nabízí hned dva saláty, do nichž pověstný opilec ponoří obličej před usnutím. Zde je jeden, slaneček v kožichu (seljodka pod šuboj). Znalcům se rovnou omlouvám, že nedodržuji tradiční vrstvení nastrouhaných ingrediencí, které se pak zabalí do majonézového kožichu, a ani do salátu nedávám jablko. Připojuji odkaz na obrázek originálu. Russian Herring Salad. Toto je prosím rychlá verze, kterou jsem připravovala pro kolegy na vánoční besídce.
Slaneček se dá opatřit několika způsoby a jeden můj quasi-vegetariánský kamarád potvrdí, že kuchat slanečka a vyndávat z něj kosti není nic pro slabé nátury. Proto doporučuji zajít do ruských potravin a koupit úhledně nakrájené slanečkové filety. Českého slanečka jsem nikdy nejedla, proto nevím, nakolik je zastupitelný - ruský (ukrajinský, pobaltský) slaneček plave v oleji, nikoli v octu.
slaneček
Postup je jednoduchý. Uvaříme brambory (na salát, tedy ve slupce), mrkev (můžeme dohromady s bramborami), červenou řepu (zvlášť, protože se vaří mnohem déle a hlavně barví), vajíčka. Nasekáme syrovou cibuli (v některých případech se její nepřítomnost omlouvá). Všechno necháme vychladnout, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Slanečka taktéž. Smícháme a ochutíme majonézou. Chutná to mnohem lépe než to zní!

slaneček v kožichu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jircina | 3. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Dle návodu zanechávám povzbudivý komentář. Chutná to fakt skvěle, a kdybych k tomu při své premiéře nemusela konzumovat ještě ruskou verzi MTV, byl by dojem naprosto dokonalý ;-)

2 Irca | E-mail | 8. února 2017 v 18:03 | Reagovat

Nedávno mi manžel donesl z práce na ochutnání vrstvenou "šubu" od svého ukrajinského kolegy a bylo to tak dobré, že druhý den hned žádal recept :-). Je to skutečně vynikající!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama