Pelmeně. Poslední hrozba pro emancipovanou ženu

1. října 2010 v 22:15 |  Recepty od maminky
pelmeně
Pelmeně (pelmeni) jsou oblíbeným jídlem mužů na Východě a postrachem moderních zaměstnaných žen. Působí i na obyčejné Evropany, například jistý Belgičan je kvůli nim ochoten válet těsto, lepit nebo vykonávat další zajímavé kuchyňské aktivity J Já dělám pelmeně tak dvakrát do roka. Jejich příprava totiž vyžaduje jisté odhodlání, několik hodin času a jde nejlépe ve společnosti šikovné kamarádky. S touto myšlenkou jsme se pustily do práce a dva vyhladovělí muži nám zvědavě přihlíželi a snažili se občas pomoci. Jelikož oba mají doktorát z ČVUT a jeden se dokonce pyšní kariérou nadějného mladého vědce, byli pověřeni sestavením elektrického mlýnku na maso.
Nákupní seznam je jednoduchý: hladká mouka, 2 vejce, cibule, máslo, (mleté) maso, nejlépe libové vepřové a hovězí půl napůl. Z koření bude stačit pepř, kari a bobkový list.
Nejdříve ve velké míse zaděláme těsto. Vyklepneme do skleničky 2 vajíčka a rozkvedláme je s několika lžícemi teplé vody. V hromádce mouky (cca půl kila) uděláme důlek a začneme pomalu vlévat tekutá vajíčka. Vidličkou přitom promícháváme tekutinu s moukou odstředivým pohybem a rychle si všimneme, že uprostřed mouky začíná vznikat těsto. Přiléváme vajíčko do té doby, než zapracujeme veškerou mouku. Vzniklé těsto zpracováváme hřbetem dlaně tak, že na jednom konci zatlačíme a podélně je s tlakem rozplácneme směrem od sebe. Pak ho zvedneme, vytvarujeme do koule a zase zatlačíme. Hněteme ho tak dlouho, až bude měkké a při rozříznutí ostrým nožem bude rež homogenní. Poté ho zabalíme do čisté utěrky a necháme půl hodinky odpočinout.
těsto
Mezitím se vrhneme na maso. Je lepší si ho umlít doma, můžeme použít jak hovězí, tak vepřové, nejlépe v kombinaci. Spolu s masem protáhneme mlýnkem i syrovou cibuli. Bez cibule to není ono. Maso osolíme a okořeníme černým pepřem a kari.
Zbývá vyrobit samotné pelmeně, které mají formu šátečku s pospojovanými rohy. Už jsem slyšela, že se v Rusku ženy hodnotí podle velikosti pelmeňů, čím jsou menší, tím více prý muže miluje. Hm.
Ukrojíme kus těsta velký asi jako pěst a rozválíme ho na tenký plát. Bude-li příliš tlustý, pelmeně budou chutnat více po těstě, budou-li příliš tenké, během vaření se protrhnou. Babo, raď.
pelmeně
Skleničkou s tenkými okraji vykrojíme kolečka, doprostřed každého kolečka dáme maso a důkladně zalepíme okraje podle fotografií.
pelmeně
Pokud se do okrajů dostane maso, pelmeně se během vaření rozpadnou. Dostane-li se na okraje mouka, těžko je zalepíte.

pelmeně
Hotové pelmeně rychle schnou a zároveň se lepí na povrch, na němž leží, proto je vyskládáme na prkno posypané moukou a přikryjeme suchou čistou utěrkou.
Pokud tam doopravdy máte tu kamarádku, udělejte pelmeňů víc a zmrazte je.
Vaříme je ve velkém množství osolené vroucí vody, do níž vsypeme pelmeně (klidně zmražené) a vhodíme pár bobkových listů, opatrně promícháme, aby se nepřilepily ke dnu, počkáme, až vyplavou a vaříme asi 10 minut. Musíte zkoušet, poznáte to podle toho, zda se uvařilo těsto. Po deseti minutách pelmeně vylovíme , scedíme a vhodíme do mísy velký kus másla.
Samozřejmě neočekávám, že to někdo z vás zkusí vyrobit doma, proto přidávám malý tip. Mražené pelmeně se dají koupit v obchodech s ruskými specialitami, já občas chodím do krámu v Rokycanově na Žižkově. Ručně lepené pelmeně se tam prodávají za 109 Kč za půl kila. Na dvě dámské porce to stačí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Prusek | 20. března 2011 v 18:59 | Reagovat

Že jste se nevrátili do Ruska, tam jste se mohli svobodně pohybovat po celé Unii, jak v Evropě, tak v Asii. Původem jsi cizinka, srdcem Ruska! Jak můžeš napsat Pražanka! To napíše řekne, jen buran buranskej! Ať je z opavi, nebo odjinud. Děkujeme odejděte!!

2 Vodouch | 26. dubna 2015 v 13:47 | Reagovat

[1]:Největší výsadou buranů jsou pravě takové xenofobní komentáře, jako je ten tvůj.Takže neděkujeme, ale odejdi ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama