Polenta. Úvodní lekce

12. září 2010 v 13:05 |  Pokusy a omyly
Seznámení s polentou začneme u jednoduché snídaně, kterou jsem původně vytvořila pro Wannese, když jel Pražskou padesátku na horském kole, pak jsme se k ní začali pravidelně vracet v zimě, když jsme potřebovali načerpat energii pro výlet na běžkách. To, co teď nabídnu, je snídaně, která zasytí, ale nezatíží, přitom vás spolehlivě nabije na několik hodin. Zní to trochu jako reklama na nové snídaňové cereálie, ale narozdíl od nich je zcela přírodní a neobsahuje nic, proti čemu by se dalo něco namítnout.

Polenta může mít různé frakce, pro tuto snídaně postačí úplně obyčejná najemno namletá (skoro mouka) instantní polenta. Koupíte je téměř v každém supermarketu.

polenta

Do hrnce s tlustým dnem přivedeme k varu 1 hrnek vody a 2 hrnky mléka. Do bublající tekutiny pomalu vsypeme 1 hrnek polenty. Mějte po ruce dřevěnou lžíci, takhle najemno namletá polenta v horkém mléce začne vytvářet hromádky, které je potřeba důkladně rozmíchat. Od tohoto okamžiku mícháme neustále a čekáme pár minut až zhoustne.

polenta

Hustou polentu za neustálého míchání krátce povaříme a vhodíme do hrnce kousek másla. Servírujeme posypanou hnědým cukrem a čerstvým ovocem. Z vlastních zkušeností doporučuji kiwi, zbytek podle chuti. Bon apetit!

polenta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama