Nejezte palačinky v Kroměříži

12. srpna 2010 v 16:58 |  Pokusy a omyly
Kulinářským omylem byla návštěva Palačinkárny v Kroměříži. Nalákat jsem se nechala na nabídku wi-fi na zahrádce, ale pohled do jídelníčku mě měl varovat.

Měla jsem chuť na slanou palačinku, ale po několika minutách přemýšlení jsem odsoudila všechny nabízené kombinace. Koho to proboha napadlo míchat brokolici (téměř jistě rozvařenou na sračky) se špenátem? Rozumný člověk by se asi zvedl a šel jinam (ale kam??), já zůstala a vybrala si "palačinku s kuřecími kousky na kari a žampiony". Přece tam to kari nemůžou dát...

Můžou. A nejen kari. Na talíři byla slušně vypadající palačinka a vedle ní hromádka strouhaného bílého zelí posypaného sušeným drceným koprem. Opatrně odsouvám tento pokus o zeleninu stranou a otevírám palačinku. Čeká mě překvapení, šok a zlost. Mám na talíři kousky vařeného kuřete, které někdo ohřál na pánvi s kari, a mezi nimi větší kusy žampionů z konzervy. Abych byla upřímná, není to poprvé, co jsem dostala k jídlu v Kroměříži žampiony z plechovky - poprvé to bylo v pizzerii Meloun na Velkém náměstí. Ale podruhý to jíst nebudu a vás všechny varuji, abyste se v Kroměříži raději předem zeptali, co přesně vám za vaše peníze naservírují. Je pravda, že palačinka je elegantní způsob, jak atraktivně zabalit zbytky, ale ty zbytky by měly stát za to. Někdy pro vás udělám své oblíbené slané palačinky s houbami, které nejdříve nechám krásně zhnědnout na másle a podusím s cibulkou. A žádné zelí kolem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lu | E-mail | 18. srpna 2010 v 13:57 | Reagovat

To bych teda taky nejedla!!! Já mám na mrazáku ještě čerstvé hříbky od Ondřeje, tak už vím, co budeš dělat, až k nám zase přijdeš:)))

2 Betka | 18. srpna 2010 v 18:10 | Reagovat

Já mám zkušenost, že v Čechách lidi palačinky obecně moc neumí, ať už v restauraci nebo doma. Na slaný si vozím tradiční černou mouku a ráda vás někdy pozvu na famózní "crepes suzettes" :-)

3 Inna Barciuc | 18. srpna 2010 v 18:29 | Reagovat

Betko, s pomerancovym maslem? ;-)[2]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama