Moldavská kuchyně

12. srpna 2010 v 18:15 |  Moldavsko
Gastronomie je jeden ze způsobů, jak poznat cizí zemi. Jídlo je také něco, na co se nejhůř zapomíná, když člověk odchází do ciziny. Určuje naši identitu více než jsme ochotni připustit, protože nad tím většinou nepřemýšlíme.

Do svých šestnácti jsem žila v Moldavsku. Je to malá země ve východní Evropě, zastrčená mezi Rumunskem a Ukrajinou, z geopolitického hlediska téměř bezvýznamná a můžu se vsadit, že žádný světoznámý Moldavan vás jen tak nenapadne. Ani mě ne.

V Moldavsku jsem se naučila milovat jednoduché věci, vařit s láskou a s úctou k obyčejným surovinám. Přivoněli jste si někdy k rajčeti, které je čerstvě utržené z keře? Pak mě pochopíte a budete ohrnovat nos nad gumovými červenými koulemi v supermarketu stejně jako já :-)

Na tomto blogu prosím nečekejte žádnou vysokou gastronomii. Jednak jsem amatér a jednak mě spíše štvou recepty z módních časopisů na křídovém papíře, které z vás dělají burana, pokud zrovna nemáte v ledničce olej extra virgin, cherry rajčátka a pravé pesto. Že někdo těm redaktorkám neřekne, že jsme v Česku a máme jednoduše hlad! Moldavská jídla jsou v podstatě jídla sedlácká.

Slibuji, že budeme vařit z obyčejné zeleniny (rajčata, lilky, papriky, cukety, cibule, mrkev, červená řepa, brambory, kukuřice). Seznámím vás se zázrakem, který je pro Moldavsko tím, čím je knedlík v Česku (pošlu vás do zdravé výživy pro kukuřičnou krupici a kukuřičnou mouku). Naučím vás jíst pohanku a jáhly. Budeme často používat ovoce (jablka, hrušky, kdoule, švestky, vodní melouny, rakytník, maliny, rybíz a angrešt). Maso budeme dusit a grilovat, ukážu vám taky několik receptů s mletým masem. Pečení bude jak sladké, tak slané (připravte se na netradiční náplně - kysané zelí, vajíčka s jarní cibulkou, mleté maso, bramborová kaše, tvaroh s bylinkami!). Snad se prokousáme i různými druhy těsta.

Dojde i na víno.

Zkrátka pozvěte si přátele, vytáhněte stůl na zahradu a natočte karafu červeného. Začínáme!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Loganesti | 29. května 2017 v 17:49 | Reagovat

Ahoj, fungují ještě stránky?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama