Když se překladatelka nudí

18. srpna 2010 v 17:32 |  Pokusy a omyly
Budík. Začíná další den na volné noze. Jsem překladatelka. A tlumočníce. Dobrá, přiznejme to, více tlumočnice. Ale dnešek stravím doma před monitorem a v pyžamu. Venčím psa, snídám a pozoruju, jak můj manažer si žehlí košili a vůbec se netěší na dnešní audit. S auditory se nějak popere, aspoň je mezi lidmi. Já dnes zůstávám doma sama tváří v tvář s burzovním zpravodajstvím, jemuž mám vyhrazené dnešní ráno.

V jedenáct je čas dát si druhou kávu a změnit téma. Čeká mě korektura lékařského časopisu a jedna smlouva. Po dvou částech smlouvy mi dochází motivace s inspirací a dostavuje se frustrace. Začínám vymýšlet záminky pro rozptýlení. Ale co? Uklízeno mám, pes spí. Tichým krokem mizím do kuchyně...

Lilek? Par rajčat? Plátky vepřového? Jdeme na to. Z bezpečnostní zásoby vytahuju cibuli a sýr. Čerstvá bazalka nám zbyla po víkendové návštěvě. Hura, na překlady můžu zapomenout!

Lilky rozpůlím a naříznu, aby se daly vydlabat. Potřebuji totiž jejich "skořápky".

lilek
Jako obvykle ignoruji doporučení nechat lilky vypotit. Chutnají pak totiž úplně stejně. Vydlabané vnitřky hodím na panev s olivovým olejem a dozlatova je opeču. Je vždy lepší opékat lilek zvlášť a pak ho jen přidat do hotového jídla. Tak si zachová svou ořiškovou chuť a bude krásně vonět.

Z obou stran taky opeču vydlabané nádobky. Budou v troubě jen krátkou dobu, nestihnou změknout.

lilek
Na oleji chvíli podusím cibuli, přidám česnek a až přijde správná chvíle, vhodím pár hrstí nasekaných rajčat. Osolím a chvíli dusím.

rajčata s cibulí

Vrátím do pánve lilky a tuto směs vyskládám do lilkových lodiček.

lilky před pečením

Teď je dáme pro pořádek na deset až patnáct minut do rozehřaté trouby. Mezitím si opečeme vepřové minutkové plátky. Stačí trochu pepře. Vyndáme lilky z trouby, posypeme sýrem a čerstvou bazalkou a vrátíme do trouby, aby se sýr rozpustil.

A jdeme zase překládat...

zapečený lilek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lu | 19. srpna 2010 v 16:24 | Reagovat

Tak lilky vypadají, kočko, suprově:)Akorát s tím vypocením se to ignorovat nevyplácí, v tomhle případě je to asi jedno, ale jindy nejde o chuť, ale o vodnatost a konzistenci:) Lilková nadšenkyně;)

2 moldavanka | 19. srpna 2010 v 16:29 | Reagovat

Tak zrovna tebe poslechnu, jsi na lilky expert ;-) [1]:

3 Jana | 3. září 2010 v 18:30 | Reagovat

Jé, sem budu chodit často. :) Nepřetržitá dostupnost kuchyně je pro nás překladatele velkou výhodou i nevýhodou zároveň. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama